Blecha obecná

Hubení blech (Siphonaptera)

Blechu si lze snadno přinést i s MHD, přírody nebo jen krátkým kontaktem se zvířaty. Nejčastěji se s blechou setkají chovatelé domácích mazlíčků.

Příprava před zásahem:

Důkladný úklid – vytřít, vyluxovat včetně sedacích souprav, pelíšků zvířat apod. sáček poté vyhodit a podezřelé oblečení a lůžkoviny vyprat na 60C .

Zásah:

Samotný zásah probíhá v celoplošné aplikaci přípravku na podlahovou plochu.

Mohu si blechy vyhubit sám?

Většina zákazníků, která se na nás obrátila, vyzkoušela spousty volně dostupných přípravků bez valného efektu. Neúspěch je způsoben většinou tím, že v běžných přípravcích nemusí být dostatečná koncentrace účinné látky a je zapotřebí použít profesionální aplikační techniku, která se dostane i na nepřístupná místa a někdy se musí zásah i opakovat.

Bezpečnost:

Námi používané přípravky jsou schválená pro použití v domácnostech a nejsou škodlivá pro lidi a domácí zvířata.

Biologie blechy:

Stadium vajíčko: je jeden týden při pokojové teplotě. Vajíčka jsou bílá, oválná, 0,5 mm dlouhá. Stadium larva: 2-3 týdny, bílé až krémové, 1,5 – 5 mm dlouhé. Stadium kukla: 1-2 týdny, v úplném klidu bez vibrací až 1 rok Dospělá blecha je černé barvy, výrazné skákavé nohy. Samice klade po každém sání krve 4-8 vajec, za život až několik set. Doba vývoje od vajíčka po dospělou blechu je 4-6 týdnů. Vajíčka jsou kladena do hnízda hostitele, různých škvír, spár, apod. Blechy mohou přenášet choroboplodné zárodky a sání krve dráždí pokožku. Není pravda, že blecha psí na člověka nejde. V ČR se vyskytuje zhruba devadesát druhů blech.