Štěnice postelní
Štěnice postelní je drobný, silně zploštělý brouček, který dorůstá velikosti cca 4–8 mm. Má hnědou barvu, po nasátí krve se mění na mahagonovou, někdy s odstíny žluté. Zadní část těla je výrazně zploštělá a připomíná pecku od melounu nebo lněné semínko. Při vyplašení rychle leze a její přítomnost je doprovázena typickým zápachem.
Diskrétnost zaručena
Vzhledem k choulostivé situaci, která je vždy psychicky náročná, ručíme za to, že se od nás nikdo nic nedozví. Jezdíme civilními vozidly a používáme standardní pracovní oblečení. Před námi se rozhodně stydět nemusíte, plně chápeme, že situace se štěnicemi není způsobená špatnou hygienou. Každý den řešíme několik zákazníků se štěnicemi.
Proč si vybrat nás?
Každý problém se štěnicemi řešíme se zákazníkem velmi lidsky. Nikdy nenecháme zákazníka bez pomoci a jsme s ním v kontaktu až do úplného vyhubení štěnic. Náš zákazník má možnost kdykoliv nám zavolat nebo napsat a vše s námi konzultovat.
Q&A
Jak probíhá zásah
Důkladná prohlídka bytu s baterkou a lupou, poté aplikace dezinsekčního postřiku na všech rizikových místech v domácnosti. Časová náročnost je 1,5–3 hodiny, dle počtu nábytku a velikosti bytu.
Po zásahu
Doporučujeme nevytírat, aby nedošlo k setření aplikovaného přípravku, který i nadále působí. Pokud máte domácí zvířata, je třeba zajistit, aby se po dobu min. 5 hodin nepohybovala v místnosti zásahu. Přípravek není škodlivý pro lidi ani domácí zvířata. Podezřelé oblečení a ložní prádlo vyperte na 60 °C.
Kde hledat štěnice
Nejčastěji v okolí postelí, do vzdálenosti cca 1,5 m. Mohou se skrývat v postelích, čelech postelí, matracích, roštech, záhybech a švech nábytku, lištách, otvorech po šroubech, v nábytku v okolí postele, za obrazy, v zásuvkách, prasklinách ve zdech, apod. Při přemnožení je lze nalézt volně se pohybující i na zdech, dokonce za bílého dne. Díky silně zploštělému tělu se mohou nacházet i ve škvírách nábytku a prasklinách.
Známky výskytu štěnic?
- Štípance na těle – 2–3 pupínky vedle sebe.
- Trus – černé tečky.
- Svlečky – průsvitná svlečená kůže brouka.
- Vajíčka – bílé podlouhlé tyčinky.
- Dospělé jedince štěnic.
Co je třeba dělat před hubením štěnic?
- Téměř nic. Nedoporučujeme manipulovat s nábytkem nebo ho přemísťovat, abyste nerozšířili štěnice do dalších místností. O vše se postaráme při zásahu.
Je potřeba zlikvidovat nábytek?
Pokud nábytek není silně zamořený, snažíme se zákazníkům nevyvolávat další náklady na hubení štěnic a pokusíme se ho zachránit. Vždy nechte posouzení na nás, abyste si zbytečně nezpůsobili škodu.
Kolik je zapotřebí zásahů?
I když se nám ve většině případů daří již po prvním ošetření byt zbavit štěnic, vždy provádíme pečlivě i druhý zásah, protože štěnice jsou z hmyzu jedním z nejobtížněji hubitelných škůdců a není radno je podceňovat. Druhý postřik je důležitý zejména kvůli nově dolíhnutým vajíčkům, která mají inkubační dobu 8–14 dní. Tím se zaručí likvidace i druhé generace, která by mohla způsobit další zamoření bytu. Vajíčka jsou u štěnic velice zrádná a mohou zůstat přilepená např. v útrobách nábytku na těžko přístupných místech, proto je třeba druhého zásahu.